پنجشنبه 21 فروردين 1399   09:10:07
اخبار داخلی
11:301398/3/5 يكشنبه
صبحگاه علوی در شرکت گاز مازندران برگزار شد

بمناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر ؛

صبحگاه علوی در شرکت گاز مازندران برگزار شد

 

صبحگاه علوی با بزرگداشت فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی در شرکت گاز مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ، "سردار عبدالله ملکی" مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران صبح امروز در جمع بسیجیان شرکت گاز استان با گرامیداشت حماسه مقاومت خرمشهر اظهار داشت: خرمشهر در سال ۵۹ به رغم مقاومت و حضور میدان به میدان قشرهای مختلف مردم و رزمندگان اسلام، به اشغال رژیم بعث درآمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه عملیات آزادسازی خرمشهر استراتژی جنگی ایران را به تهاجمی تغییر داد، گفت: تحلیل‌گران جنگ معتقدند که عملیات بیت‌المقدس باعث شد که دشمن در اراده خودش تردید کند.

وی با اشاره به نقش ویژه مازندران در عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: ۲۷۰ شهید از استان در عملیات بیت المقدس تقدیم شده است.

سردار ملکی با بیان اینکه استراتژی رژیم بعث با مقاومت مردم خرمشهر دچار تغییر شد و آنان را از دستیابی به اهداف محروم کرد تصریح داشت: سرانجام پس از ۵۷۵ روز مقاومت با حماسه و جانفشانی‌های رزمندگان، بسیج و مردم خرمشهر آزاد شد.

وی با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در سال ۶۱ عنوان کرد: آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت ملت ایران است و باید تمرین شود تا نسل‌های بعدی از سرزمین مقدس ایران اسلامی خوب دفاع کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه ، استان مازندران در عملیات بیت المقدس نقش پررنگی را در این حماسه ماندگار داشت و ۲۷۰ شهید در حماسه آزادسازی خرمشهر تقدیم کرد، افزود: سوم خرداد در تاریخ نظام اسلامی ماندگار است چرا که این روز سند و نمادی از اوج جوانمردی رزمندگان، درایت و ولایت پذیری آنان در دوران دفاع مقدس، مقاومت و پیروزی است.

وی خاطرنشان کرد: تکلیف هر ایرانی این است که مفاهیم بلند و پیام های این واقعه را به بهترین شکل در لایه های اجتماعی نهادینه کند.

سردار ملکی یادآور شد: امروز نیز شهدای مدافع حرم با غیرت و مردانگی و بصیرت بالا از آرمان ها و منافع ایران و اسلام دفاع می کنند.

وی افزود: شهدا بدون هیچ چشمداشتی در راه آرمان و عقیده جان عزیز خود را برای دفاع از مرز و بوم و امنیت کشور نثار کردند و اینک نیز شهدای مدافع حرم الگوی بارز تداوم این راه هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران عنوان کرد: کمترین کاری که بر عهده مسئولان و مردم است در شرایط فعلی این است که فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج داده و در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی حرکت کنند.

در پایان نیز 6 تن از رزمندگانی که در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشتند تجلیل شدند.

یادآور می شود در ابتدای مراسم "احسان مرتضوی" مداح اهل بیت علیهم السلام اجرای برنامه کرد.

عكس هاي مرتبط :
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما